Projelerimiz

 

YÜRÜTÜLEN VE SONUÇLANDIRILAN PROJELER :

  1. BAĞYURDU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ : EGEKOBİDER’in ilk ve en önemli projesi Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasına öncülük etmiş olmasıdır. Dönemin Sanayi Bakanı Sayın Ali COŞKUN’un teşvik ve desteği ile KOBSAN Kooperatifi kurularak Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesinin Temelleri atılmıştır. EGEKOBİDER öncülüğünde kurulan ve çoğunluğu EGEKOBİDER üyesi 100 sanayicinin üye olduğu  KOBSAN Kooperatifi kanalıyla arazi alınması ve EGEKOBİDER desteği ile yapılan girişim ve etkili bir şekilde südürülen iletişim çabaları sonucunda önemli bir başarı sağlanarak; KOBSAN arazisi üzerinde Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi kurulması sağlanmıştır.

  2. Ulusal Ajans TR/06/A/F/PL3-025 : Avrupa Birligi pazarında KOBI’lerin E-ticaret deneyimi Proje Bütçesi : 54.000 Avro. Uygulama yeri Türkiye (Izmir), Ingiltere (Londra). 12 KOBİ Temsilcisi 3 ay süreyle İngiltere’de E ticaret konusunda çalışma yaptı.

  3. Ulusal Ajans LLP-LDV-PLM -07-TR238 : KOBI’lerin Avrupa Birliğinde Mekatronik ve Endüstriyel Otomasyon tecrübesi. Proje Bütçesi :19.500 Avro Uygulama yeri Türkiye (Izmir) Ispanya (Barselona) 5 KOBİ Temsilcisi İspanya’da 3 ay süreyle Mekatronik ve Endüstriyel Otomasyon Uygulaması konusunda çalışma yaptı.

  4. CFCU/TR/0602.03-02/617 Aktif Isdihdam Tedbirleri 2008. CNC Takım Tezgahları Programlama ve Operatörlük Eğitimi (50 kisi). Proje Bütçesi: 76.572,98 Avro. Uygulama yeri: Izmir. Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu ile birlikte 50 kişiye CNC Programlama ve CNC operatörlüğü konusunda mesleki eğitim verildi. Teorik eğitimler yanı sıra işyerlerinde uygulama yaptırıldı. Eğitimi başarıyla tamamlayan 50 kişiden 40 kişi işe yerleştirildi.

PROJE ORTAĞI OLARAK DESTEK VERİLEN PROJELER :

 

  1. BAYOSB – MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ (İZKA) : 

  2. ÇINARLI ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ – ENGELSİZ MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ (İZKA) 

  3. KONAK KAYMAKAMLIĞI – MESLEKİ EĞİTİM VE SEKTÖR DİYALOĞU (İZKA)